Juhu! Boken vår – «Spillpedagogikk» – har tydeligvis solgt så godt at forlaget vil trykke opp et nytt opplag over nyttår – og det er vi ordentlig stolte av! I den forbindelse retter vi litt opp i teksten her og der – og vi er blitt enige om at når vi i praksisboksene våre peker til undervisningsopplegg for spillene vi snakker om, så skal vi nå peke til Spillpedagogbanken. Og da må jeg få oppdatert banken med de spillene som mangler – og de blir selvfølgelig åpent tilgjengelige for alle.
Så om ikke så lenge ramler det inn undervisningsforslag til følgende spill:
- «The Walking Dead»
- «Milkmaid of the Milky Way»
- «Gone Home»
- «The Sims 4»
- «My Child: Lebensborn»
- «Her Story»
- «Firewatch»
- «Sign» (et analogt spill)
«Human Resource Machine«, «Plague Inc.«, «This War of Mine«, «Papers, Please«, «Don’t Move«, «Proteus«, «Inside» og «Spent» er allerede på plass – og er åpent for alle.
Og til de som ikke har fått det med seg – det er selvfølgelig mulig å be meg prioritere ett eller annet spill du gjerne vil ha et undervisningsforslag til.